Eutopie No. 1

Eutopie Eutopie

Nowy produkt

Eutopie No. 1 Rozszerz

Eutopie No. 1

Zapachową podróż z Eutopie zaczynamy od zapachu na wskroś eleganckiego i europejskiego, w którym nutami głównymi są anyż i tytoń. To...

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 100 mL

695,00 zł

brutto

Eutopie No. 1

Eutopie No 1Zapachową podróż z Eutopie zaczynamy od zapachu na wskroś eleganckiego i europejskiego, w którym nutami głównymi są anyż i tytoń. To woń subtelnie słodka, miękka, ale z charakterystyczną, drzewną bazą. W sercu Eutopie No. 1 wchodzi momentami w ciepłe, kwiatowe akordy znane z perfumerii arabskiej, choć cały czas bazuje na klasycznym, francuskim fundamencie anyżu i tytoniu. Warto też wspomnieć o najgłębszej bazie tej kompozycji, która nabiera jeszcze bardziej miękkiego charakteru za sprawą ambry i piżma.

Marcin Budzyk o Eutopie No. 1:

Anyż w No. 1 przypomina ten z klasyków Lolity Lempickiej, a drzewny fundament zbliża kompozycję do klimatów znanych z twórczości Ramona Molvizara. Przy tym całym bogactwie nadal są perfumy klasyczne i eleganckie.

Twórca: Charles Caruso

Nuty: tytoń, wanilia, anyż, róża, jaśmin, czarny pieprz, drewno cedrowe, drewno sandałowe, ambra, piżmo

Przewoźnik Informacje Cena
Odbiór w salonie (Łódź, Piotrkowska 243, wtorek-środa 12-21) Odbiór w salonie (Łódź) Darmowa dostawa!
DPD Krajowa (darmowa poza próbkami) Wysyłka: NATYCHMIAST 15,00 zł
Poczta polska - polecony (tylko próbki i książki) Wysyłka: 2-5 dni robocze 11,90 zł
DPD Krajowa za pobraniem (COD) Wysyłka: NATYCHMIAST 19,50 zł

Eutopie


Perfumy Eutopie


perfumy EutopieHistoria pary podróżującej przez świat jest motywem przewodnim w perfumach Eutopie. W każdym bowiem miejscu odkrywamy nowe, niesamowite aromaty i niespotkane doznania, które karmią nasze zmysły. I w właśnie impresje z podróży po świecie zamknięto we flakonach tych perfum.


Nazwa samej marki nawiązuje do pojęcia "utopia", które Tomasz Morus zdefiniował w 1516 roku, i które oznacza krainę idealną...


Jeśli zaś chodzi o same kompozycje zapachowe, to powstały one na podobnej zasadzie do tych z największych i najbardziej znaczących domów perfumeryjnych (jak Rouge Bunny Rouge czy Amouage). Każdy z zapachów Eutopie oparty jest na najwyższej jakości składnikach i każdy powstał we współpracy z wybitnym, uznanym "nosem" przy wsparciu koncepyjnym twórczyni marki - Elodie Pollet. Dość powiedzieć, że panteonie perfumiarzy znalazły się takie znakomitości jak Sonia Constant czy Thomas Fontaine.


Warto również odnotować, że Eutopie to marka wywodząca się z Francji, wyrosła w okolicach Grasse, i że każdy jej zapach posiada charakterystyczny, francuski sznyt. W dobie perfum niszowych ocierających się o dziwaczność lub zbytnią ekstrawagancję, to cenna informacja.


Impressium jest jedynym miejscem w Polsce, w którym prezentowana jest kolekcja Eutopie.


Eutopie Parfums