Eutopie No. 11

Eutopie Eutopie

Nowy produkt

Nowy Eutopie No. 11 Rozszerz

Eutopie No. 11

Z zapachem Eutopie No. 11 przenosimy się z orientu w obszar Bohemii i cesarskiej Pragi - miasta tysiąca wież i tysiąca baszt, zwanej Wenecją Wschodu z powodu wielości mostów, w tym zapierającego dech w piersi Mostu Karola.

W Eutopie No. 11 zaklęto szczególny moment - przełom zimy i wiosny, kiedy wciąż czuć echa północnych mrozów, lecz życie znowu rodzi się spod śniegów...

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 100 mL

695,00 zł

brutto

Eutopie No. 11

Eutopie No. 11

Z zapachem Eutopie No. 11 przenosimy się z orientu w obszar Bohemii i cesarskiej Pragi - miasta tysiąca wież i tysiąca baszt, zwanej Wenecją Wschodu z powodu wielości mostów, w tym zapierającego dech w piersi Mostu Karola.

W Eutopie No. 11 zaklęto szczególny moment - przełom zimy i wiosny, kiedy wciąż czuć echa północnych mrozów, lecz życie znowu rodzi się spod śniegów.

Nutą pierwszego planu uczyniono w No. 11 lilak, zwany też bzem. Nie maon jednak formy zielonej, słodkawej i radosnej. To lilak elegancki, srebrzysty z duża dozą wyniosłości. Efekt ten potęguje użycie olejku z czerwonego pieprzu, który nadaje drzewno-pudrowego wykończenia. Takie zestawienie nut nie jest często spotykane w perfumach bzowych.

W bazie kompozycji czuć zdecydowanie cedr i tony ambrowo-piżmowe, w cielesnej, stapiającej się ze skórą formie. 

Nuty: mandarynka, bergamotka, czerwony pieprz, lilak (bez), róża, magnolia, ambra, piżmo, drewno cedrowe

Twórca: Nanako Ogi

Przewoźnik Informacje Cena
Odbiór w salonie (Łódź, Piotrkowska 243, wtorek-środa 12-21) Odbiór w salonie (Łódź) Darmowa dostawa!
DPD Krajowa (darmowa poza próbkami) Wysyłka: NATYCHMIAST 15,00 zł
Poczta polska - polecony (tylko próbki i książki) Wysyłka: 2-5 dni robocze 11,90 zł
DPD Krajowa za pobraniem (COD) Wysyłka: NATYCHMIAST 19,50 zł

Eutopie


Perfumy Eutopie


perfumy EutopieHistoria pary podróżującej przez świat jest motywem przewodnim w perfumach Eutopie. W każdym bowiem miejscu odkrywamy nowe, niesamowite aromaty i niespotkane doznania, które karmią nasze zmysły. I w właśnie impresje z podróży po świecie zamknięto we flakonach tych perfum.


Nazwa samej marki nawiązuje do pojęcia "utopia", które Tomasz Morus zdefiniował w 1516 roku, i które oznacza krainę idealną...


Jeśli zaś chodzi o same kompozycje zapachowe, to powstały one na podobnej zasadzie do tych z największych i najbardziej znaczących domów perfumeryjnych (jak Rouge Bunny Rouge czy Amouage). Każdy z zapachów Eutopie oparty jest na najwyższej jakości składnikach i każdy powstał we współpracy z wybitnym, uznanym "nosem" przy wsparciu koncepyjnym twórczyni marki - Elodie Pollet. Dość powiedzieć, że panteonie perfumiarzy znalazły się takie znakomitości jak Sonia Constant czy Thomas Fontaine.


Warto również odnotować, że Eutopie to marka wywodząca się z Francji, wyrosła w okolicach Grasse, i że każdy jej zapach posiada charakterystyczny, francuski sznyt. W dobie perfum niszowych ocierających się o dziwaczność lub zbytnią ekstrawagancję, to cenna informacja.


Impressium jest jedynym miejscem w Polsce, w którym prezentowana jest kolekcja Eutopie.


Eutopie Parfums