No. 10

Eutopie Eutopie

Nowy produkt

No. 10 Rozszerz

Eutopie No. 10

Leżąca na Jedwabnym Szlaku Samarkanda jest miejscem-kluczem dla perfum Eutopie No. 10. Zamieszkane od siódmego stulecia przed naszą erą miasto w swojej burzliwej historii doświadczyło wielu wzlotów i upadków, jednak każda z...

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 100 mL

695,00 zł

brutto

Eutopie No. 10

Eutopie No. 10

Leżąca na Jedwabnym Szlaku Samarkanda jest miejscem-kluczem dla perfum Eutopie No. 10. Zamieszkane od siódmego stulecia przed naszą erą miasto w swojej burzliwej historii doświadczyło wielu wzlotów i upadków, jednak każda z cywilizacji zostawiała nań swój ślad. I właśnie to bogactwo kultur, idei i myśli stoi za równie upojną i wielowymiarową kompozycją No. 10.

Nutami pierwszego planu są mirra i kadzidło frankońskie, które nadają perfumom żywicznego, drzewnego charakteru. Nie mniej istotne jest labdanum - nazywane też roślinną ambrą - które wnosi tony ciepłe i bursztynowe. No. 10 nie jest jednak po prostu kolejnym drzewnym zapachem, ponieważ głównym wątków wtórują bogate i misternie wykonane akcenty przypraw (muszkat, szafran, wanilia), kwiatów (róża) i charakterystycznie świeży aromat geranium.

Nuty: olibanum, labdanum, mirra, drewno sandałowe, cypriol, amyris, geranium, róża, gałka muszkatałowa, szafran, wanilia, paczula, piżmo, skóra

Twórca: Jordi Fernandez

Przewoźnik Informacje Cena
Odbiór w salonie (Łódź, Piotrkowska 243, wtorek-środa 12-21) Odbiór w salonie (Łódź) Darmowa dostawa!
DPD Krajowa (darmowa poza próbkami) Wysyłka: NATYCHMIAST 15,00 zł
Poczta polska - polecony (tylko próbki i książki) Wysyłka: 2-5 dni robocze 11,90 zł
DPD Krajowa za pobraniem (COD) Wysyłka: NATYCHMIAST 19,50 zł

Eutopie


Perfumy Eutopie


perfumy EutopieHistoria pary podróżującej przez świat jest motywem przewodnim w perfumach Eutopie. W każdym bowiem miejscu odkrywamy nowe, niesamowite aromaty i niespotkane doznania, które karmią nasze zmysły. I w właśnie impresje z podróży po świecie zamknięto we flakonach tych perfum.


Nazwa samej marki nawiązuje do pojęcia "utopia", które Tomasz Morus zdefiniował w 1516 roku, i które oznacza krainę idealną...


Jeśli zaś chodzi o same kompozycje zapachowe, to powstały one na podobnej zasadzie do tych z największych i najbardziej znaczących domów perfumeryjnych (jak Rouge Bunny Rouge czy Amouage). Każdy z zapachów Eutopie oparty jest na najwyższej jakości składnikach i każdy powstał we współpracy z wybitnym, uznanym "nosem" przy wsparciu koncepyjnym twórczyni marki - Elodie Pollet. Dość powiedzieć, że panteonie perfumiarzy znalazły się takie znakomitości jak Sonia Constant czy Thomas Fontaine.


Warto również odnotować, że Eutopie to marka wywodząca się z Francji, wyrosła w okolicach Grasse, i że każdy jej zapach posiada charakterystyczny, francuski sznyt. W dobie perfum niszowych ocierających się o dziwaczność lub zbytnią ekstrawagancję, to cenna informacja.


Impressium jest jedynym miejscem w Polsce, w którym prezentowana jest kolekcja Eutopie.


Eutopie Parfums