Eutopie No. 8

Eutopie Eutopie

Nowy produkt

Eutopie No. 8 Rozszerz

Eutopie No. 8

W perfumach Eutopie No. 8 udajemy się do zabytkowego i tajemniczego Parku Monceau, który został utworzony w 1769 roku na polecenie samego Ludwika Filipa Józefa Burbona-Orleańskiego, kuzyna ówczesnego króla Francji. Ogród został zaprojektowany w stylu angielskim i był prywatną własnością fundatora. To zmieniło się w 1793 roku, kiedy Ludwik Filip został ścięty...

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 100 mL

695,00 zł

brutto

Eutopie No. 8

Eutopie No. 8 Park MonceauW perfumach Eutopie No. 8 udajemy się do zabytkowego i tajemniczego Parku Monceau, który został utworzony w 1769 roku na polecenie samego Ludwika Filipa Józefa Burbona-Orleańskiego, kuzyna ówczesnego króla Francji. Ogród został zaprojektowany w stylu angielskim i był prywatną własnością fundatora. To zmieniło się w 1793 roku, kiedy Ludwik Filip został ścięty na gilotynie, a park stał się dobrem wspólnym. To wówczas wzbogacono go o rozarium i charakterystyczną rotundę.

Niemal sto lat później Park Monceau zainspirował Claude Moneta do kreacji dwóch dzieł, które są potwierdzeniem talentu i iskry tego wielkiego impresjonisty (na zdjęciu obok). Dzisiaj możemy je podziwiać w nowojorskim The Metropolitan Museum of Art.

I to właśnie na kanwie tych dzieł sztuki powstały perfumy No. 8 - najdoskonalsze ze wszystkich kompozycji Eutopie.

Thomas Fontaine nutą główną uczynił w tym wypadku galbanum w jego żywicznej, mocno zielonej i nieco mrocznej odsłonie. Początek roziskrzył cytrusami, a w dalszej części podkreślił dymny charakter kompozycji za pomocą mastyksu (zwanego też "Łzami Chios") i kadzidła frankońskiego. Dym No. 8 jest jednak subtelny i cielesny, ledwie przemyka wśród zielonych akordów galbanum, choć w bazie wyraźnie wychodzi na pierwszy plan pozostawiając ciepłe, drzewne wrażenie. 

Trudno jednak opisać te perfumy, ponieważ żyją i zmieniają się na ciele w sposób zjawiskowy. Można przy tym być pewnym, że to jedna z najbardziej niesamowitych wariacji na temat galbanum w historii perfumerii.

Nuty: galbanum, mastyks, kadzidło frankońskie (olibanum), mięta, neroli, cytryna, bergamotka, drewno cedrowe, ambra, piżmo

Twórca: Thomas Fontaine

Przewoźnik Informacje Cena
Odbiór w salonie (Łódź, Piotrkowska 243, wtorek-środa 12-21) Odbiór w salonie (Łódź) Darmowa dostawa!
DPD Krajowa (darmowa poza próbkami) Wysyłka: NATYCHMIAST 15,00 zł
Poczta polska - polecony (tylko próbki i książki) Wysyłka: 2-5 dni robocze 11,90 zł
DPD Krajowa za pobraniem (COD) Wysyłka: NATYCHMIAST 19,50 zł

Eutopie


Perfumy Eutopie


perfumy EutopieHistoria pary podróżującej przez świat jest motywem przewodnim w perfumach Eutopie. W każdym bowiem miejscu odkrywamy nowe, niesamowite aromaty i niespotkane doznania, które karmią nasze zmysły. I w właśnie impresje z podróży po świecie zamknięto we flakonach tych perfum.


Nazwa samej marki nawiązuje do pojęcia "utopia", które Tomasz Morus zdefiniował w 1516 roku, i które oznacza krainę idealną...


Jeśli zaś chodzi o same kompozycje zapachowe, to powstały one na podobnej zasadzie do tych z największych i najbardziej znaczących domów perfumeryjnych (jak Rouge Bunny Rouge czy Amouage). Każdy z zapachów Eutopie oparty jest na najwyższej jakości składnikach i każdy powstał we współpracy z wybitnym, uznanym "nosem" przy wsparciu koncepyjnym twórczyni marki - Elodie Pollet. Dość powiedzieć, że panteonie perfumiarzy znalazły się takie znakomitości jak Sonia Constant czy Thomas Fontaine.


Warto również odnotować, że Eutopie to marka wywodząca się z Francji, wyrosła w okolicach Grasse, i że każdy jej zapach posiada charakterystyczny, francuski sznyt. W dobie perfum niszowych ocierających się o dziwaczność lub zbytnią ekstrawagancję, to cenna informacja.


Impressium jest jedynym miejscem w Polsce, w którym prezentowana jest kolekcja Eutopie.


Eutopie Parfums