Eutopie No. 7

Eutopie Eutopie

Nowy produkt

Eutopie No. 7 Rozszerz

Eutopie No. 7

No. 7 to zapach otwierający zupełnie nową trylogię Eutopie poświęconą paryskim parkom i ogrodom. W tym kontekście nie może dziwić, że pierwsza kompozycja jest wariacją na temat...

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 100 mL

695,00 zł

brutto

Eutopie No. 7

Eutopie No. 7No. 7 to zapach otwierający zupełnie nową trylogię Eutopie poświęconą paryskim parkom i ogrodom. W tym kontekście nie może dziwić, że pierwsza kompozycja jest wariacją na temat najbardziej eleganckiego, dostojnego i pięknego z miejsc - Ogrodów Wersalu, a ściślej mówiąc - części Potager du Roi, czyli ogrodów, w których dojrzewały najcenniejsze owoce przeznaczone na królewski stół.

Perfumy te są jednak odmienne od standardowych kompozycji owocowych. Po pierwsze, bardzo istotnym elementem jest żywica galbanum, która nadaje Eutopie No. 7 zielonego, nieco drzewnego charakteru. Po drugie, owocowe niuanse kreowane są za pomocą absolutu czarnej porzeczki i brzoskiwnii, a to sprawia, że zapach jest soczysty, lekki, lecz jednocześnie niszowy i szlachetny.

Absolutnie nie można tej kompozycji porównywać do owocowych perfum inspirowanych koktajlami lub landrynkami. Eutopie No. 7 to zupełnie inna kategoria, w której słodycz jest jedynie akcentem w otoczeniu nut zielonych, drzewnych i kwiatowych.

Są to perfumy należące do kategorii uniseks, ale wyraźnie skierowane ku kobietom.

Nuty: nagietek, czarna porzeczka, galbanum, czerwony pieprz, frezja, mimoza, drewno cedrowe, irys, piżmo, ambra

Twórca: Thomas Fontaine

Przewoźnik Informacje Cena
Odbiór w salonie (Łódź, Piotrkowska 243, wtorek-środa 12-21) Odbiór w salonie (Łódź) Darmowa dostawa!
DPD Krajowa (darmowa poza próbkami) Wysyłka: NATYCHMIAST 15,00 zł
Poczta polska - polecony (tylko próbki i książki) Wysyłka: 2-5 dni robocze 11,90 zł
DPD Krajowa za pobraniem (COD) Wysyłka: NATYCHMIAST 19,50 zł

Eutopie


Perfumy Eutopie


perfumy EutopieHistoria pary podróżującej przez świat jest motywem przewodnim w perfumach Eutopie. W każdym bowiem miejscu odkrywamy nowe, niesamowite aromaty i niespotkane doznania, które karmią nasze zmysły. I w właśnie impresje z podróży po świecie zamknięto we flakonach tych perfum.


Nazwa samej marki nawiązuje do pojęcia "utopia", które Tomasz Morus zdefiniował w 1516 roku, i które oznacza krainę idealną...


Jeśli zaś chodzi o same kompozycje zapachowe, to powstały one na podobnej zasadzie do tych z największych i najbardziej znaczących domów perfumeryjnych (jak Rouge Bunny Rouge czy Amouage). Każdy z zapachów Eutopie oparty jest na najwyższej jakości składnikach i każdy powstał we współpracy z wybitnym, uznanym "nosem" przy wsparciu koncepyjnym twórczyni marki - Elodie Pollet. Dość powiedzieć, że panteonie perfumiarzy znalazły się takie znakomitości jak Sonia Constant czy Thomas Fontaine.


Warto również odnotować, że Eutopie to marka wywodząca się z Francji, wyrosła w okolicach Grasse, i że każdy jej zapach posiada charakterystyczny, francuski sznyt. W dobie perfum niszowych ocierających się o dziwaczność lub zbytnią ekstrawagancję, to cenna informacja.


Impressium jest jedynym miejscem w Polsce, w którym prezentowana jest kolekcja Eutopie.


Eutopie Parfums