Fior Fiore

Eau d'Italie Eau d'Italie

Nowy produkt

Nowy Fior Fiore Rozszerz

Eau d'Italie Fior Fiore

Tym razem Eau d'Italie przedstawia jaśmin w formie lekko słodkiej, wodnej, świeżej i delikatnej...

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 100 mL

535,00 zł

brutto

Eau d'Italie Fior Fiore

Eau d'Italie Fior Fiore

Tym razem Eau d'Italie przedstawia jaśmin w formie lekko słodkiej, wodnej, świeżej i delikatnej.

Zapach ma formę niezobowiązującej kompozycji na wiosnę i lato. Na pewno nie są to perfumy, które rzucają na kolana i dostarczają doznań na miarę arcydzieł z jaśminem w roli głównej (jak Carthusia Gelsomini di Capri), ale pachną w przyjemny sposób, który na pewno nie zostanie odebrany jako agresywny przez otoczenie.

Niewątpliwą zaletą kompozycji jest ciekawa i dobrze wykonana konstrukcja samych akordów kwiatowych. Czuć, że perfumiarz stojący ze Fior Fiore posiada bardzo duże umiejętności twórcze.

Nuty: jaśmin, konwalia, ambrette, gruszka

Przewoźnik Informacje Cena
Odbiór w salonie (Łódź, Piotrkowska 243, wtorek-środa 12-21) Odbiór w salonie (Łódź) Darmowa dostawa!
DPD Krajowa (darmowa poza próbkami) Wysyłka: 1-4 dni robocze 15,00 zł
Poczta polska - polecony (tylko próbki i książki) Wysyłka: 2-5 dni robocze 11,90 zł
DPD Krajowa za pobraniem (COD) Wysyłka: 1-4 dni robocze 19,50 zł

Eau d'Italie


Eau d'Italieperfumy niszowe Eau d'Italie U schyłku II Wojny Światowej, kiedy wybrzeże Amalfi było już wolne, czterech braci z rodziny Sersale (szlachecki ród pochodzący z Neapolu) zdecydowało, że z ich majątku w Positano uczynią wizytówkę Italii. Tym sposobem z XVII-wiecznego pałacu wykreowali zjawiskowy hotel, który oprócz 5-gwiazdkowego luksusu pełen był też włoskiego stylu i pasji. Przygotowanie tego miejsca zajęło im kilka lat, ale dzięki temu otwarty w 1951 roku Le Sirenuse od razu zyskał rozgłos w świecie.Kiedy w 2001 roku hotel obchodził 50. rocznicę, Marina Sersale (należąca do rodziny, której hotel jest własnością) i Sebastian Alvarez Murena (urodzony w Argentynie dziennikarz) postanowili uchwycić ulotny i niesamowity zapach Positano we flakonie perfum. 3 lata zajęły im prace nad odpowiednim ukształtowaniem kompozycji, a w zasadzie nie im, ponieważ autorem klasycznych perfum Eau d'Italie został Bertrand Duchaufour - jeden z najwybitniejszych perfumiarzy współczesnych czasów.Tuż po premierze okazało się, że Eau d'Italie wyznaczyło nowe trendy w świecie perfum niszowych. Za sprawą naturalnych składników i współpracy utalentowanymi nosami marka od razu zyskała uznanie, a jej zapachy stały się niemożliwymi do podrobienia klasykami i kamieniami milowymi sztuki perfumeryjnej. Dotyczy to zwłaszcza pierwszej części kolekcji: Eau d'Italie, Baume du Doge, Bois d'Ombrie, Sienne l'Hiver, Magnolia Romana, Paestum Rose.


Z późniejszych nowości polecamy gorąco jeszcze Graine de Joie, Un Bateau Pour Capri, Acqua Decima oraz Rosa Greta...


Z prawdziwą dumą ogłaszamy, że od maja 2017 pełna linia perfum Eau d'Italie dostępna jest w Łodzi wyłącznie w perfumerii Impressium.Eau d'Italie perfumy