Au Lac

Eau d'Italie Eau d'Italie

Nowy produkt

Au Lac Rozszerz

Eau d'Italie Au Lac

Au Lac to pierwsze perfumy Eau d'Italie przeznaczone dla kobiet. Pachnieć mają niczym włoski ogród w środku lata, w który upojna woń kwiatów miesza się z ciepłą zielenią. W tym wypadku nie są to jednak sady południa. Au Lac to aromat kwiatowych gajów na wyspie Isolino położonej na środku jeziora Maggiore...

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 100 mL

445,00 zł

brutto

Eau d'Italie Au Lac

Eau d'Italie Au LacAu Lac to pierwsze perfumy Eau d'Italie przeznaczone dla kobiet. Pachnieć mają niczym włoski ogród w środku lata, w który upojna woń kwiatów miesza się z ciepłą zielenią. W tym wypadku nie są to jednak gaje południa. Au Lac to aromat kwiatowych sadów na wyspie Isolino położonej na środku jeziora Maggiore w północnych Włoszech. 

Niemal 100 lat temu Vittoria Collonna - księżniczka włoska - i jej ukochany: Umberto Boccioni - założyli tam własne ogrody pełne kwiatów, rzeźb Umberto i przepięknych roślin. W Au Lac starano się zawrzeć całą złożoność tamtego miejsca: wodę jeziora, słońce, krystaliczne powietrze i upojny aromat unoszący się w powietrzu.

Aby uzyskać taki efekt połączono aż cztery nuty kwiatowe: różę, jaśmin, osmanthus i lilię. Dodatek figi wnosi elementy zielone, a papirus podkreśla ciepły i drzewny charakter.

Nuty: jaśmin, ambra, lilia, osmanthus, petit grain, figa, papirus, róża, cedr

Twórca: Alberto Morillas

Brak przewoźników dla tego produktu.

Eau d'Italie


Eau d'Italieperfumy niszowe Eau d'Italie U schyłku II Wojny Światowej, kiedy wybrzeże Amalfi było już wolne, czterech braci z rodziny Sersale (szlachecki ród pochodzący z Neapolu) zdecydowało, że z ich majątku w Positano uczynią wizytówkę Italii. Tym sposobem z XVII-wiecznego pałacu wykreowali zjawiskowy hotel, który oprócz 5-gwiazdkowego luksusu pełen był też włoskiego stylu i pasji. Przygotowanie tego miejsca zajęło im kilka lat, ale dzięki temu otwarty w 1951 roku Le Sirenuse od razu zyskał rozgłos w świecie.Kiedy w 2001 roku hotel obchodził 50. rocznicę, Marina Sersale (należąca do rodziny, której hotel jest własnością) i Sebastian Alvarez Murena (urodzony w Argentynie dziennikarz) postanowili uchwycić ulotny i niesamowity zapach Positano we flakonie perfum. 3 lata zajęły im prace nad odpowiednim ukształtowaniem kompozycji, a w zasadzie nie im, ponieważ autorem klasycznych perfum Eau d'Italie został Bertrand Duchaufour - jeden z najwybitniejszych perfumiarzy współczesnych czasów.Tuż po premierze okazało się, że Eau d'Italie wyznaczyło nowe trendy w świecie perfum niszowych. Za sprawą naturalnych składników i współpracy utalentowanymi nosami marka od razu zyskała uznanie, a jej zapachy stały się niemożliwymi do podrobienia klasykami i kamieniami milowymi sztuki perfumeryjnej. Dotyczy to zwłaszcza pierwszej części kolekcji: Eau d'Italie, Baume du Doge, Bois d'Ombrie, Sienne l'Hiver, Magnolia Romana, Paestum Rose.


Z późniejszych nowości polecamy gorąco jeszcze Graine de Joie, Un Bateau Pour Capri, Acqua Decima oraz Rosa Greta...


Z prawdziwą dumą ogłaszamy, że od maja 2017 pełna linia perfum Eau d'Italie dostępna jest w Łodzi wyłącznie w perfumerii Impressium.Eau d'Italie perfumy