Jardin du Poete

Eau d'Italie Eau d'Italie

Nowy produkt

Jardin du Poete Rozszerz

Eau d'Italie Jardin du Poete

Jardin du Poete to cytrusowy zapach marki Eau d'Italie. Inspirowany wonią pomarańczowego drzewa rosnącego w ogrodzie przy pałacu w Positano, chociaż nie jest to wersja jedyna. 

W czasach, kiedy poeci posiadali wpływ tak wielki, że rządzili miastami i byli pod opieką samego Apolla, Sycylia znajdowała się pod panowaniem greckim. To samo dotyczyło Syrakuz...

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 100 mL

445,00 zł

brutto

Eau d'Italie Jardin du Poete

Eau d'Italie Jardin du PoeteJardin du Poete to cytrusowy zapach marki Eau d'Italie. Inspirowany wonią pomarańczowego drzewa rosnącego w ogrodzie przy pałacu w Positano, chociaż nie jest to wersja jedyna. 

W czasach, kiedy poeci posiadali wpływ tak wielki, że rządzili miastami i byli pod opieką samego Apolla, Sycylia znajdowała się pod panowaniem greckim. To samo dotyczyło Syrakuz, które w tamtym okresie słynęły ze swoich aromatycznych gajów pomarańczowych i mnóstwa ziół, które na wulkanicznej glebie rosły nadzwyczaj bujne i nasycone olejkami.

I stąd właśnie nazwa: Jardin du Poete, aby zatrzymać w perfumach ulotny obraz najcudowniejszych ogrodów tamtych lat.

UWAGA! Zapach zawiera nutę nieśmiertelników pochodzącą z naturalnych ingrediencji, która przy teście nadgarstkowym może potęgować fałszywe wrażenie pudrowej "drzewności" - tzw. "nutę kurzu". Efekt ten nie występuje przy użyciu globalnym i nie jest spowodowany użyciem syntetyków drzewnych.

Nuty: gorzka pomarańcza, grejpfrut, bazylia, arcydzięgiel, kocanka (nieśmiertelnik), różowy pieprz, cyprys, piżmo, wetiwer

Twórca: Bertrand Duchaufour

Przewoźnik Informacje Cena
Odbiór w salonie (Łódź, Piotrkowska 243, wtorek-środa 12-21) Odbiór w salonie (Łódź) Darmowa dostawa!
DPD Krajowa (darmowa poza próbkami) Wysyłka: NATYCHMIAST 15,00 zł
Poczta polska - polecony (tylko próbki i książki) Wysyłka: 2-7 dni roboczych 11,90 zł
DPD Krajowa za pobraniem (COD) Wysyłka: NATYCHMIAST 19,50 zł

Eau d'Italie


Eau d'Italieperfumy niszowe Eau d'Italie U schyłku II Wojny Światowej, kiedy wybrzeże Amalfi było już wolne, czterech braci z rodziny Sersale (szlachecki ród pochodzący z Neapolu) zdecydowało, że z ich majątku w Positano uczynią wizytówkę Italii. Tym sposobem z XVII-wiecznego pałacu wykreowali zjawiskowy hotel, który oprócz 5-gwiazdkowego luksusu pełen był też włoskiego stylu i pasji. Przygotowanie tego miejsca zajęło im kilka lat, ale dzięki temu otwarty w 1951 roku Le Sirenuse od razu zyskał rozgłos w świecie.Kiedy w 2001 roku hotel obchodził 50. rocznicę, Marina Sersale (należąca do rodziny, której hotel jest własnością) i Sebastian Alvarez Murena (urodzony w Argentynie dziennikarz) postanowili uchwycić ulotny i niesamowity zapach Positano we flakonie perfum. 3 lata zajęły im prace nad odpowiednim ukształtowaniem kompozycji, a w zasadzie nie im, ponieważ autorem klasycznych perfum Eau d'Italie został Bertrand Duchaufour - jeden z najwybitniejszych perfumiarzy współczesnych czasów.Tuż po premierze okazało się, że Eau d'Italie wyznaczyło nowe trendy w świecie perfum niszowych. Za sprawą naturalnych składników i współpracy utalentowanymi nosami marka od razu zyskała uznanie, a jej zapachy stały się niemożliwymi do podrobienia klasykami i kamieniami milowymi sztuki perfumeryjnej. Dotyczy to zwłaszcza pierwszej części kolekcji: Eau d'Italie, Baume du Doge, Bois d'Ombrie, Sienne l'Hiver, Magnolia Romana, Paestum Rose.


Z późniejszych nowości polecamy gorąco jeszcze Graine de Joie, Un Bateau Pour Capri, Acqua Decima oraz Rosa Greta...


Z prawdziwą dumą ogłaszamy, że od maja 2017 pełna linia perfum Eau d'Italie dostępna jest w Łodzi wyłącznie w perfumerii Impressium.Eau d'Italie perfumy