Quetzaly

Daniel Josier Daniel Josier

Nowy produkt

Quetzaly Rozszerz

Daniel Josier Quetzaly

W mitologii prekolumbijskiej quetzal (kwezal) to ptak (Pharomachrus mocinno) czczony jako symbol piękna i umiłowania wolności. Panowało przekonanie, że jeśli zostanie schwytany i zbyt długo będzie przebywać w niewoli, jego serce przestanie bić...

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 100 mL
  • 50 mL

395,00 zł

brutto

Daniel Josier Quetzaly

W mitologii prekolumbijskiej quetzal (kwezal) to ptak (Pharomachrus mocinno) czczony jako symbol piękna i umiłowania wolności. Panowało przekonanie, że jeśli zostanie schwytany i zbyt długo będzie przebywać w niewoli, jego serce przestanie bić. Co więcej, zabicie ptaków karane było śmiercią po długotrwałych torturach.

Warto nadmienić, że bóg Majów - Quetzalcoatl - był wyobrażany jako pół-wąż, pół-kwezal.

Perfumy Quetzaly to pierwszy zapach marki Daniel Josier poświęconym kadzidłu, ale w meksykańskiej formie. Jest zatem pikantny, lekko słodki i daleki od wyobrażeń kadzideł katolickich lub arabskich. Limonka, awokado, pieprz i chili nadają nutom głowy niesamowitej werwy i wydźwięku rodem z prekolumbijskich obrzędów (tych świętych i tych mniej świętych) Majów i Azteków...

Można się tu dopatrzeć pewnych niuansów ciemnej herbaty i kakao, choć takie nuty w składzie formalnie nie występują.

Quetzaly to kompozycja o wielu twarzach, która na pewno zachwyci osoby szukające niesamowitych interpretacji kadzidła. 

Nuty: kadzidło, limonka, chili, pieprz, dalia, wetiwer, drewno sandałowe

Twórca: Daniel Josier

Brak przewoźników dla tego produktu.

Daniel Josier


Perfumy Daniel JosierDaniel Josier PerfumiarzDaniel Josier to hiszpański perfumiarz, który uchodzi za najzdolniejszego z uczniów Jeana Claude Elleny - emerytowanego już "nosa" marki Hermes.


Swoją pracę rozpoczął ponad 20 lat temu pracując w laboratorium dla wielkich firm - to on stworzył pierwowzór Tuscan Leather i Black Orchid dla Toma Forda, kreował kompozycje dla marek należących do LVMH czy Puig. Później jednak wkroczył na własną ścieżkę i wykorzystując niebywały talent oraz umiejętności otworzył dom perfumeryjny pod własnym nazwiskiem.


Dzisiaj perfumy Daniel Josier są bardzo dobrze oceniane przez koneserów zapachów, nie tylko niszowych. Łączą bowiem wysoką jakość wykonania z elegancją i nowoczesnością.


I to głównie przez wzgląd na wybitny poziom umiejętności twórczych i technicznych Daniela Josiera, marka ta pojawiła się na Piotrkowskiej. choć nie ma długiej historii.


W Polsce perfumy te dostępne są wyłącznie w Impressium.