Cedre Noble

Chabaud Chabaud

Nowy produkt

Cedre Noble Rozszerz

Chabaud Cedre Noble

Perfumy cedrowe to z teoretycznego punktu widzenia fraza bardzo szeroka. Pod pojęciem "cedrowości" można bowiem rozumieć wiele zapachów, które nawet nie muszą mieć związku z prawdziwym cedrem.

W Chabaud Cedre Noble

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 100 mL

540,00 zł

brutto

Chabaud Cedre Noble

Perfumy cedrowe to z teoretycznego punktu widzenia fraza bardzo szeroka. Pod pojęciem "cedrowości" można bowiem rozumieć wiele zapachów, które nawet nie muszą mieć związku z prawdziwym cedrem.

W Chabaud Cedre Noble perfumiarze starali się dojść do źródeł i zamknąć aromat prawdziwego lasu cedrowego, który rośnie na stokach Libanu (pasma górskiego w kraju o tej samej nazwie). Ważne jest to, że kluczem do kompozycji jest cedr libański, a nie powszechnie uznany za wzorzec cedru - cedr wirgiński (który paradoksalnie jest jałowcem, nie cedrem).

Cedr libański jest znacznie rzadszy i bardziej wymagający w uprawie. Pachnie też inaczej.

Interpretacja Chabaud jest leśna, nieco choinkowa i ciut dymna (cedr libański należy do sosnowatych). Zieleń przenika tu aromat kremowego, nieco kwaskowego sandałowca. W kompozycji użyto wielu drzewnych esencji, tak żeby w możliwie najlepszy sposób przybliżyć aromat dawnych lasów, które porastały zbocza Libanu. 

To absolutnie nie jest woń czystego drewna. Zapach jest złożony i zmienny. poczujemy tu nuty suchej ziemi, opadłego igliwia, żywic, ale też zielonego poszycia i młodych igieł. Oczywiście w tle zawsze będą grały tony drzewne.

Co dość niezwykłe dla marki Chabaud, Cedre Noble jest jednym z nielicznych zapachów z flagowej linii Eau de Parfum, który pachnie bardzo naturalnie, szlachetnie i jest niesamowicie złożony. To istotne, ponieważ pierwsze kompozycje tej firmy (w większości) prezentowały się zdecydowanie gorzej. 

Ciekawym zabiegiem jest użycie dwóch frakcjonowych składników pochodzących z igliwia sosny: absolutu i olejku. To dwie różne ingrediencje, które wnoszą zupełnie inne nuty do kompozycji. Jedna jest kadzidlana i dymna, druga zielona i soczysta.

Nuty: czarny pieprz, lawenda, żarnowiec, sosna, cedr, drewno sandałowe, tymianek, kardamon, gałka muszkatołowa

Twórca: Sophie Chabaud

Brak przewoźników dla tego produktu.

Chabaud


Perfumy Chabaud


Chabaud to młody francuski dom perfumeryjny ("maison de parfum"), który powstał w 2012 roku. Te kilka lat, które upłynęły od czasu premiery, okazały się wystarczające, aby firma na stałe zagościła w ofercie najbardziej luksusowych perfumerii. I to nie tylko w Europie i na Bliskim Wschodzie, ale też w dalszych częściach świata: od Barbadosu i Stanów Zjednoczonych po Japonię, Koreę Południową i RPA.


W bogatym portfolio marki na szczególną uwagę zasługuje seria Eaux de Toilette, która łączy aromaty dzieciństwa z mistrzowskimi nutami francuskich słodkości.


W skład tej linii Chabaud wchodzą cztery kompozycje:


- Lait de vanille (kajmak)


- Lait et chocolat (kakao)


- Lait de biscuit (kruche ciasteczka)


- Lait concentre (mleczny karmel)


Każdy z tych zapachów może być rozpatrywany jako jedna z najlepszych wariacji w swojej klasie wśród wszystkich perfum na świecie. 


Pachną obłędnie!!!