Fiori di Capri

Carthusia Carthusia

Nowy produkt

Fiori di Capri Rozszerz

Carthusia Fiori di Capri

Fiori di Capri to pierwsze perfumy w historii marki Carthusia. Oryginalna ich receptura powstała zaraz po zgodzie papieża - Piusa XII - na wskrzeszenie pracowni zapachowej na Capri, i na podstawie dawnych formuł znalezionych w zapomnianych dokumentach Kartuzów...

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 50 mL (woda perfumowana)
  • 100 mL (woda perfumowana)
  • 50 mL (ekstrakt perfum)

385,00 zł

brutto

Carthusia Fiori di Capri

Carthusia Fiori di Capri

Fiori di Capri to pierwsze perfumy w historii marki Carthusia. Oryginalna ich receptura powstała zaraz po zgodzie papieża - Piusa XII - na wskrzeszenie pracowni zapachowej na Capri, i na podstawie dawnych formuł znalezionych w zapomnianych dokumentach Kartuzów.

To duma marki i produkt, który bazuje niemal w całości na naturalnych esencjach kwiatowych, z których absolutnie najważniejszą jest olejek otrzymywany z dziko rosnących, kapryjskich goździków. Połączono go z tuberozą, różą, neroli, hiacyntem, fiołkiem i innymi kwiatami, aby otrzymać perfumy tak szlachetne jak żadne inne z tej rodziny olfaktorycznej.

Warto dodać, że w roli utrwalacza Fiori di Capri występuje naturalna szara ambra, a głębi kompozycja dodaje kadzidło, śliwka i miód...

Co ważne, są to perfumy z wyraźnym duchem dawnych lat, choć aktualna wersja powstała w 2017 roku. Na pewno jest szansa, że sztandar Carthusia uwiedzie kobiety ceniące takie klasyki jak Dior Poison, Laura Biagiotti Venezia czy Amouage Gold.

Twórca: Luca Maffei (wersja współczesna)

Nuty: bergamotka, mandarynka, kwiat pomarańczy, pomarańcza, tuberoza, gardenia, róża, cyklamen, ylang ylang, goździki, gałka muszkatołowa, miód, irys, kadzidło, hiacynt, fiołek, konwalia, truskawka, ananas, śliwka, cedr, drewno sandałowe, paczula, mech dębowy, piżmo, szara ambra

Brak przewoźników dla tego produktu.

Carthusia


Carthusia perfumyLaboratorium perfumeryjne CarthusiaJest rok 1380. Do Monastyru San Giacomo na Capri przybywa Królowa Neapolu - Joanna I Andegaweńska, która 9 lat wcześniej (w 1371 roku) za sprawą swojego sekretarza ufundowała klasztor. Aby uhonorować tak wielkiego gościa, przeor każe w salach królowej umieścić bukiet najpiękniejszych kwiatów z Capri. Po trzydniowej wizycie okazuje się, że woda w wazonie nabrała niesamowitego, bogatego aromatu. Klasztorny zakonnik-alchemik z polecenia przeora bada zawartość flakonu, i tak powstają pierwsze perfumy na Capri o oszałamiającym, pełnym aromacie bazującym na kwitnących goździkach - Garofilium Silvestre Caprese


Kilka wieków później, w 1948 roku, ówczesny przeor klasztoru znalazł w archiwum dawne receptury i za zgodą samego papieża - Piusa XII - przekazał je do perfumiarzy z Turynu, którzy przybyli na Capri i otworzyli tam najmniejsze, profesjonalne laboratorium zapachowe na świecie, które dzisiaj znamy jako Carthusia.


Jak powstają perfumy Carthusia?


Obecnie perfumy Carthusia wciąż produkowane są tradycyjnymi metodami z wykorzystaniem najwyższej jakości składników. Procesy filtracji, destylacji cały czas prowadzone są bezpośrednio na wyspie. Co niesamowite, każdy flakon pakowany jest ręcznie w laboratorium marki.


Warto również podkreślić, że wszystkie męskie zapachy zawierają choć kilka kropli olejku rozmarynowego z Monte Solaro, a damskie esencję dzikich goździków z Capri.


Carthusia LogoSymbol firmy


Logo marki Carthusia to obraz Mario Laboccetta z 1948 roku, przedstawiający kwiatową syrenę, nawiązującą do surrealizmu i mitologii jednocześnie. Syrena rozkwita feerią kwiatów, zmienia się, ewoluuje. Uosabia dwie najważniejsze wartości w perfumach Carthusia: sztukę oraz naturę.


Rok 2017 i zmiany


W roku 2017 marka Carthusia rozpoczęła nowy etap swojej historii uwspółcześniając większość swoich perfum i nadając im zupełnie nowej jakości. Od tej pory wszystkie zapachy dostępne są wyłącznie w dwóch koncentracjach, jako wody perfumowane i ekstrakty perfum.


Carthusia i Impressium


Marka Carthusia stawiając sobie najwyższe standardy na świecie, tego samego wymaga od wszystkich swoich partnerów. Z tego też powodu z prawdziwą radością możemy podzielić się informacją, że Impressium jest jedyną perfumerią w Polsce z oficjalną autoryzacją marki. To prawdziwy zaszczyt i wielkie wyróżnienie.