1681

Carthusia Carthusia

Nowy produkt

1681 Rozszerz

Carthusia 1681

W nowej wersji (2017) Carthusia 1681 pachnie jeszcze lepiej niż pierwowzór.

Genialne, formalnie męskie (ale w zasadzie uniseks) połączenie kadzidła frankońskiego z irysem, pieprzem i cedrem, nawiązujące do dawnych rytuałów wojskowych i kościelnych.

1681 to niespotykany w tej formie mariaż naturalnego olejku z kadzidłowca z absolutem irysowym. Duet wspomnianych nut...

Więcej szczegółów

  • próbka 1 mL
  • 50 mL (woda perfumowana)
  • 100 mL (woda perfumowana)

385,00 zł

brutto

Carthusia 1681

Genialne, formalnie męskie (ale w zasadzie uniseks) połączenie kadzidła frankońskiego z irysem, pieprzem i cedrem, nawiązujące do dawnych rytuałów wojskowych i kościelnych.

1681 to niespotykany w tej formie mariaż naturalnego olejku z kadzidłowca z absolutem irysowym. Duet wspomnianych nut wyznacza sferę, w której rozgrywa się fascynująca gra innych składników. Co ważne, choć sceny się zmieniają, to pozostają intrygujące i perfekcyjnie wyreżyserowane. 

Początek jest iskrzący, ziołowy, ale z miejscem na niuanse cytrusowe. Później pojawia się lawenda z pieprzem, które stanowią preludium do gry bazowych olejków drzewnych: cedru i sandałowca. Trudno powiedzieć, żeby poszczególne nuty pojawiały się i znikały, ponieważ w 1681 złożoność kompozycji możemy obserwować nawet w najpóźniejszej bazie. To naprawdę wielka sztuka, aby tak kreować perfumy.

Carthusia w swoich oficjalnych materiałach nazywa 1681 zapachem zwycięstwa. Trudno się z tym nie zgodzić.

Nuty: kadzidło frankońskie (olibanum), irys, mandarynka, bergamotka, kolendra, tymianek, rozmaryn, neroli, lawenda, petitgrain, czarny pieprz, drewno sandałowe, cedr, ambra, wanilia, piżmo

Twórca: Luca Maffei

Brak przewoźników dla tego produktu.

Carthusia


Carthusia perfumyLaboratorium perfumeryjne CarthusiaJest rok 1380. Do Monastyru San Giacomo na Capri przybywa Królowa Neapolu - Joanna I Andegaweńska, która 9 lat wcześniej (w 1371 roku) za sprawą swojego sekretarza ufundowała klasztor. Aby uhonorować tak wielkiego gościa, przeor każe w salach królowej umieścić bukiet najpiękniejszych kwiatów z Capri. Po trzydniowej wizycie okazuje się, że woda w wazonie nabrała niesamowitego, bogatego aromatu. Klasztorny zakonnik-alchemik z polecenia przeora bada zawartość flakonu, i tak powstają pierwsze perfumy na Capri o oszałamiającym, pełnym aromacie bazującym na kwitnących goździkach - Garofilium Silvestre Caprese


Kilka wieków później, w 1948 roku, ówczesny przeor klasztoru znalazł w archiwum dawne receptury i za zgodą samego papieża - Piusa XII - przekazał je do perfumiarzy z Turynu, którzy przybyli na Capri i otworzyli tam najmniejsze, profesjonalne laboratorium zapachowe na świecie, które dzisiaj znamy jako Carthusia.


Jak powstają perfumy Carthusia?


Obecnie perfumy Carthusia wciąż produkowane są tradycyjnymi metodami z wykorzystaniem najwyższej jakości składników. Procesy filtracji, destylacji cały czas prowadzone są bezpośrednio na wyspie. Co niesamowite, każdy flakon pakowany jest ręcznie w laboratorium marki.


Warto również podkreślić, że wszystkie męskie zapachy zawierają choć kilka kropli olejku rozmarynowego z Monte Solaro, a damskie esencję dzikich goździków z Capri.


Carthusia LogoSymbol firmy


Logo marki Carthusia to obraz Mario Laboccetta z 1948 roku, przedstawiający kwiatową syrenę, nawiązującą do surrealizmu i mitologii jednocześnie. Syrena rozkwita feerią kwiatów, zmienia się, ewoluuje. Uosabia dwie najważniejsze wartości w perfumach Carthusia: sztukę oraz naturę.


Rok 2017 i zmiany


W roku 2017 marka Carthusia rozpoczęła nowy etap swojej historii uwspółcześniając większość swoich perfum i nadając im zupełnie nowej jakości. Od tej pory wszystkie zapachy dostępne są wyłącznie w dwóch koncentracjach, jako wody perfumowane i ekstrakty perfum.


Carthusia i Impressium


Marka Carthusia stawiając sobie najwyższe standardy na świecie, tego samego wymaga od wszystkich swoich partnerów. Z tego też powodu z prawdziwą radością możemy podzielić się informacją, że Impressium jest jedyną perfumerią w Polsce z oficjalną autoryzacją marki. To prawdziwy zaszczyt i wielkie wyróżnienie.