Lista produktów producenta: L'Atelier Parfum

L'Atelier Parfum


L Atelier Parfum


Marka L'Atelier Parfum powstała w 2021 roku. Aby w pełni szanować naturę, starannie dobiera najwyższej jakości składniki z całego świata. Dba o kunszt kreacji i ich walory estetyczne. Stąd współpraca z rodzinnym domem Robertet z Grasse, instytucją o wyjątkowej etyce pracy i ponad 150-letnim doświadczeniu.Perfumy L'Atelier Parfum mają kilka ciekawych cech:


- formuły zawierają minimum 90% składników pochodzenia naturalnego


- nie zawierają barwników, ftalanów, substancji zaburzających gospodarkę hormonalną (oczywiście nie mówiąc o spełnianiu wszystkich wymagań dotyczących prawnie zakazanych substancji)


- perfumy są w 100% wegańskie


- produkcji skupiona na jak najmniejszym obszarze, żeby ograniczyć ślad węglowy


- ograniczone zużycie plastiku (drewniane korki, szklany flakony, biodegradowalny celofan)


- papier na kartoniki pochodzi z lasów zarządzanych ekologicznie (z certyfikatem FSC)Jeśli chodzi o same zapachy, to łączą one niszową jakość z przyjemnością odbioru. Nie znajdziemy tu woni mrocznych, dymnych czy oudowych. Są one radosne, optymistyczne, mogą zachwycać swoim brzmieniem. Nie zmienia to jednak faktu, że są to kompozycje na wysokim poziomie, które czarują grą. Warto zauważyć, że L'Atelier Parfum zaprosiło do współpracy mistrzów współczesnej sztuki perfumeryjnej: Alexisa Dadiera, Michela Almairaca czy Dorothee Piot.Właściciel Impressium wybrał 5 z 7 kompozycji wykreowanych przez markę. W telegraficznym skrócie:


Exquise Tentation - migdałowe pralinki z irysem, porzeczką i wanilią


Douce Insomnie - cappuccino z heliotropem na bazie z drewna sandałowego


Belle Joueuse - róża z imbirem i owocami


Rose Coup de Foudre - listowie róży z magnolią i czarną porzeczką


Verte Euphorie - cudownie orzeźwiające połączenie gentiany, czerwonych pomarańczy i grejpfruta

Wyświetla 1 - 12 z 12 produktów