Lista produktów marki Evody

Evody

Evody perfumy

Nazwa "Evody" pochodzi od mandżurskiej rośliny - Ewodii hupejskiej, która znana jest jako "drzewo tysiąca kwiatów" i słynie ze swojego niezwykłego, ziołowego aromatu.

Evody

Evody perfumy

Nazwa "Evody" pochodzi od mandżurskiej rośliny - Ewodii hupejskiej, która znana jest jako "drzewo tysiąca kwiatów" i słynie ze swojego niezwykłego, ziołowego aromatu.

Evody to owoc perfumeryjnej pasji Cerine Vasseur i Regine Droin - matki i córki. 

W 2006 roku postanowiły otworzyć w Paryżu swoją perfumerię (w sercu Saint Germain des Pres) i zaprosiły do współpracy najwybitniejszych "Nosów". Tak powstała pierwsza kolekcja, która dosłownie podbiła Paryż. Pierwsze partie wyprzedały się w kilka chwil.

Perfumy Evody

Za wielkim powodzeniem kompozycji stoi fakt, że mimo niszowego charakteru zachowują naturalny, pozytywny wydźwięk. Są współczesne, lecz czuć w nich precyzję kreacji i jakość użytych ingrediencji. 

W perfumach Evody znajdziemy tak cenne składniki jak absolut tuberozy, olejek sandałowy, esencję róży czy kastoreum. Wiele z nich jest otrzymanych nowatorskimi metodami, np. absolut rumu. Zazwyczaj w perfumach akord rumu powstaje w wyniku połączenie kilku syntetycznych molekuł. Evody w swoich kompozycjach zastosowało w 100% naturalny absolut otrzymany z prawdziwego rumu w wyniku ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla.

W uproszczeniu można powiedzieć, że pachnące cząsteczki rumu rozpuszczają się w nadkrytycznym dwutlenku węgla. Później dwutlenek zostaje odparowany i pozostaje czysty absolut rumu - i to w stu procentach naturalny.

Evody łączy to, co w perfumach najważniejsze (wg właściciela Impressium): odwagę kreacji, piękno i wysokiej jakości składniki.

Perfumy marki prezentowane w Impressium zgromadzone są w dwóch kolekcjach:

  • Collection Premiere
  • Collection d'Ailleurs
Mniej
Couleur Fauve Couleur Fauve 2
Na stanie
Evody

Couleur Fauve

Evody
EVODY Couleur
630,00 zł
Evody Couleur Fauve Do drugie z dzieł Cecile Zarokian dla marki Evody. Couleur Fauve to perfumy powstałe w wyniku inspiracji obrazem "Radość Życia" (Henri Matisse). Zmysłowe, cielesne, zwierzęce, bardzo ciepłe. Dominują w nich tony żywic, które ułożono w taki sposób, aby odwzorowały naturalne składniki pochodzenia zwierzęcego z ambrą na czele. 
Onde 7 Onde 7 2
Na stanie
Evody

Onde 7

Evody
EVODY ONDE 7
415,00 zł
Evody Onde 7 Onde 7 ma być zapachem nadziei i nowej ery pokoju. Perfumy inspirowane są starożytnym Egiptem i kadzidłem Kyphi, które może być rozpatrywane jako pierwsze perfumy w dziejach świata. Egipcjanie swoją wonność robili na bazie miodu, w którym umieszczali rodzynki, tatarak, żywice...
Zeste d'Or Zeste d'Or 2
Na stanie
Evody

Zeste d'Or

Evody
EVODY ZESTE
360,00 zł
Evody Zeste d'Or Zeste d'Or to festiwal świeżych, energetyzujących nut. Teoretycznie perfumy opisywane są jako cytrusowe, lecz praktycznie nutą pierwszego planu pozostaje kardamon - bez niuansów korzennych, za to ze...
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania